Werther’s Original
Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Czy produkty Werther's Original są wegetariańskie?

Tak, wszystkie nasze produkty Werther's Original są odpowiednie dla wegetarian, ale w ich składzie znajdują się produkty mleczne.

Czy produkty Werther’s Original są bezglutenowe?

Cukierki Werther's Original uznaje się za produkty bezglutenowe. Zawartość glutenu jest tak niewielka, że spełnia ona wymagania prawne, międzynarodowe wskazówki Kodeksu Alimentarius oraz normy Niemieckiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią (DZG) dla żywności bezglutenowej (maksymalnie 20 mg glutenu na 1 kg produktu). Podane informacje dotyczą aktualnych receptur i mogą ulec zmianie. Prosimy o sprawdzenie aktualnej listy składników na opakowaniu.

Czy produkty Werther’s Original zawierają genetyczne zmodyfikowane organizmy (GMO)?

Wszystkie nasze produkty nie zawierają GMO.

Czy produkty Werther’s Original zawierają alkohol?

W składzie produktów Werther’s Original nie ma alkoholu. Jednak niektóre aromaty mogą zawierać alkohol, ponieważ jest on niezbędny do ich ekstrakcji, a zatem mają one kontakt z alkoholem w trakcie ekstrakcji. Ilość alkoholu trafiającego w ten sposób do gotowego wyrobu odpowiada mniej więcej zawartości alkoholu w zwykłych sokach owocowych, pochodzącego z naturalnej fermentacji owoców.

Gdzie produkowane są słodycze Werther’s Original?

Wszystkie nasze produkty są produkowane w Niemczech ze skadników najwyższej jakości.

Kiedy powstały pierwsze cukierki Werther’s Original?

Stało się to w małym miasteczku Werther w Niemczech, w roku 1909. To tam cukiernik Gustav Nebel stworzył swoje najdoskonalsze cukierki w oparciu o wyjątkową recepturę. Połączył świeżą śmietankę, prawdziwe masło, biały i brązowy cukier oraz szczyptę soli z mnóstwem czasu i miłości. Dziś są to cukierki znane na całym świecie.

Co sprawia, że produkty Werther’s Original mają tak bogaty smak?

Wszystkie produkty Werther’s Original tworzone są ze składników najwyższej jakości – prawdziwego masła i świeżej śmietanki, co daje ten bogaty i wyjątkowy smak.

Z czego robione są produkty Werther’s Original?

Produkty Werther’s Original tworzone są z najlepszego karmelu. Używamy prawdziwego masła i świeżej śmietanki, by każdy cukierek był wyjątkowy i wart owinięcia w złoto.

Czy w ofercie Werther’s Original są tylko twarde cukierki?

To od tych cukierków zaczęła się nasza historia. Ale mamy także cukierki nadziewane, miękkie cukierki karmelowe oraz cukierki bez cukru.

Gdzie mogę znaleźć informację o wartości odżywczej produktów?

Wszystkie informacje o wartości odżywczej można znaleźć na naszych opakowaniach lub na stronie internetowej www.werthers-original.pl w sekcji produktowej.

Czy produkty Werther’s Original można wykorzystać do pieczenia lub gotowania?

Oczywiście! Werther’s Original Soft Caramels są idealne do pieczenia. Możesz także wykorzystać Werther’s Original Soft Eclairs, by otrzymać karmel z dodatkiem czekolady. Wystarczy chwilę je podgrzać dodając odrobinę mleka lub śmietanki aż do otrzymania pożądanej konsystencji. Świetnie sprawdzą się jako polewa lub karmelowe nadzienie.

Który z waszych produktów nadaje się najlepiej do rozpuszczania?

Nasze Werther’s Original Soft Caramels idealnie nadają się do rozpuszczania, bo to nasze najbardziej miękkie cukierki. Wystarczy chwilę je podgrzać dodając odrobinę mleka lub śmietanki aż otrzymamy pożądaną konsystencję.

Ile węglowodanów zawierają cukierki Werther’s Original bez cukru?

Każdy cukierek Werther’s Original bez cukru zawiera około 3g węglowodanów. Sugerowana porcja to 1-2 cukierki (5g) i zawartość węglowodanów w takiej porcji to 4-5g w zalezności od smaku. Zalecamy sprawdzenie informacji o wartości odżywczej podanej na opakowaniu.

Czy cukierki Werther’s Original bez cukru nie mają kalorii?

Cukierki Werther’s Original bez cukru mają tytlko 15 kcal w jednej porcji.

W których sklepach mogę kupić cukierki Werther's Original bez cukru?

Nasze cukierki bez cukru można znaleźć m.in. w sklepach Rossmann, Carrefour, Auchan, Netto, Selgros, Eurocash i Leclerc.